Aya Laskavá

Aya pochází z mudlovské rodiny, ale její rysy jsou nápadně podobné jedné kouzelnické rodině. S tou se osobně nikdy nepotkala.

Ve Škole čar a kouzel na Březové byla již od jejího prvního otevření a hned ten rok se velkou měrou zasloužila o získání školního poháru pro sovou kolej. Zanedlouho poté úspěšně absolvovala studium jako historicky první student.

Svoje kouzelnické nadání si chtěla vyzkoušet sama na vlastní pěst, a proto odcestovala neznámo kam. Říká se, že z pověření Ministerstva kouzel nějakou dobu pobývala i na Velikonočním ostrově s početnou skupinou místních kouzelníků, která před světem uchovává magii svých předků.

Nejspíše by se nebyla zpět do školy vůbec kdy vrátila, ale objevilo ji Černé bratrstvo a začalo ji ovládat silnou kletbou. Přinutilo ji začít vyučovat v Březovské škole a donášet jim informace. To trvalo celé dva roky. Pak bylo vše odhaleno a Aya dopravena na ministerstvo kouzel. Zde ji sice všech kleteb zbavili, ale zanechalo to na ní určité následky.

Dnes je horlivou odpůrkyní černé magie a ráda se zapojí do každé akce, kdy může uškodit Černému bratrstvu. Proto stále setrvává jako ředitelka vlkanské koleje ve Škole čar a kouzel na Březové a ze všech sil se snaží, aby škola nepadla do nesprávných rukou.

Je pyšná na svoje dlouhé vlasy a velkou sbírku knih nejen kouzelnických autorů. Radost jí udělá obyčejná bílá kopretina a bouřka.