Ilidan

Profesor Ilidan, jehož přímení je utajené kvůli bezpečnosti, se narodil ve Vietnamu v roce 1913. Zde vystudoval Dračí školu magie. Poté se přidal do sboru bystrozorů a začal se věnovat boji proti zlým černokněžníkům.

Díky svým schopnostem se dostal do mezinárodního sboru bystrozorů, který se staral o bezpečnost jak magického, tak i mudlovského světa po celé planetě. Mezi jeho slavné činy patří dopadení spolku čarodějů, kteří pomáhali nacistům během druhé světové války. Dále dopadení tajemné sekty černokněžníků zvané Rudá mlha, která se specializovala na unášení mladých čarodějů a následně jejich převýchově do sekty a na zabíjení nevinných obětí v roce 1952.

Nejslavnějším činem, za který byl profesor oceněn řádem Fénixe (nejvyšší ocenění za udržení míru), bylo usmrcení černokněžníka Rumpuse Křivoprstého, který terorizoval oblast východní Evropy v roce 1975. Tento čin se však stal pro Ilidana osudným. Během posledního souboje, než Rumpus padl, zasáhl profesora mocnou a neznámou kletbou, která způsobila, že jeho tělo začalo mládnout a časem by se dostalo zpět do podoby batolete. Pak by profesor zemřel. Od té doby hledal lék, který by tuto kletbu zvrátil.

Procestoval spoustu zemí a krajů, učil se spoustu nových věcí, ale nikde nenašel to, co potřeboval. Když už vše vypadalo beznadějně, potkal profesor mladou čarodějnici Karolix Bystronohou, která našla lék na jeho prokletí. Jako díky jí slíbil, že bude dohlížet a chránit nově otevírající Školu čar a kouzel Březová.

Po útocích na školu v prvním roce, byl profesor povolán ministerstvem zpět do služeb byztrozorů, aby tuto záležitost vyšetřil. Ilidan však odmítl s tím, že je bezpečnější školu chránit, když je přímo v ní. Když však v druhém roce nebyla škola znovu napadena a vše nasvědčovalo tomu, že bude v bezpečí, rozhodl se Ilidan přijmout povolání ministerstva a vydal se po stopách Bratrstva Černé ruky.