Runologie

Runy, se řadí na Škole čar a kouzel na Březové mezi nepovinný vyučovací předmět.

Runy pochází ze starogermánského písma. Slovo runa znamená "tajemství" nebo "záhada". Každá runa v sobě skrývá určitou informaci, pomocí které můžeme komunikovat s neviditelnými silami.

Při runové magii se runy používají k runovému věštění, léčení, ke cvičení runových formulí a ke zhotovování samotných run. Rytí run je dodnes chápáno jako magický akt.

Magie run má za sebou již dlouhou historii. Mágové, kteří se runami zabývali dotáhli toto umění téměř k dokonalosti. Obecně se jedná o poměrně náročnou záležitost. Při vykonávání magie s runami je třeba přihlížet k mnohým aspektům, jako je roční období, lunární fáze či postavení slunce na obloze. Nejlepší jsou pro magické obřady s runami východy a západy slunce. Magií je však naplněna i půlnoc, proto je vhodná i tato doba. Co se týče lunární fáze, tak velmi vhodný je úplněk a novoluní. Staří mistři museli porozumět přírodním zákonům. Zejména pak museli využít své vnitřní síly.

Proto se na vás milý studenti těším až se na mých hodinách uvidíme.

S pozdravem profesor Baldur