Sven Johannsen

Hůlka: Bezové dřevo s vlasem jednorožce, 27 cm a nepoddajnou pružností

Patron: Modrá velryba

Svenovi rodiče jsou obyčejní švédští rybáři z Gotlandu, odkud přirozeně pochází i Sven. Svenova rodina ani Sven tak o magii neměla potuchy. Bylo tomu jednoho prosluněného letního dne, kdy osmiletý Sven vyrazil s otcem rybařit na otevřené moře. Plavili se pouze v malém motorovém člunu. Zabral jim tuňák. Mohutná ryba zatáhla takovou silou, že překotila malého Svena ze člunu dříve, než otec stihl přeřezat lano a zastavit člun. S malým, vystrašeným a nemohoucím Svenem si mohutné vlny pohrávali jako vítr se stéblem pšenice v horkém pozdním létě. Klesal ke dnu, rychleji než kámen. Otec se za ním vrhnul. Přestože však plaval ze všech sil, Sven se stále vzdaloval. Byl stále hlouběji a hlouběji. Otci docházel již dech. Záblesk modrého světla prozářil vodní hladinu. Poslední co si oba pamatují byl zvuk velrybího zpěvu. Oběma se vrátilo vědomí až na písečném břehu Gotlandu s vrakem člunu roztříštěným o ostré hroty pobřeží. Něco však bylo od té chvíle jinak.

Sven si spíše než s kamarády začal hrát s nejrůznějšími zvířaty a tvrdil, že k němu dokáží mluvit. Přestože rodiče Svena milovali, věděli, že není jako ostatní děti. Když k nim tedy jednoho dne osobně přišel pán ze speciální internátní školy pro mentálně narušené děti a mládež v Kruvalu, neváhali ani chvíli, neboť věděli, že tam bude jejich Svenovi lépe.

O letech strávených v kouzelnické škole Kruval není Sven ani škola příliš sdílná a tak toho není příliš známo. Snad jen, že Svenova láska ke tvorům všeho charakteru i jejich poznání mohly nadále růst.

Po studiích Sven chvíli pěšky cestoval po své rodné Skandinávii a trávil čas s nejrůznějšími magickými i nemagickými tvory. Chtěl poznat i tvory v jiných koutech světa, neměl však tolik peněz. Přijal proto pracovní nabídku jako učitel péče o kouzelné tvory v Březovicích, mezitím co bude studovat místní faunu. Je to skutečný odborník v oboru, má však značné mezery v lokáních tvorech. Cizí jazyky mu nedělají problém. Česky již umí plynule. Přiřazen byl do Vlkanské koleje.