Lukáš Kohren

Narodil se do rodiny kouzelníků. Otec i matka pracovali jako učitelé v Pražské škole čar a kouzel Markoz a byli úspěšnými profesory, a proto i Lukáš Kohren se chtěl stát profesorem. Jeho hlavním zájmem byly magická zvířata, o kterých vyučovala jeho matka. I přes její pomoc v tomto oboru nijak nevynikal a to samé se dalo říct i o alchymii, kterou vyučoval jeho otec.

Po chvíli hledání, a několika neúspěšných semestrech, se mu konečně podařilo najít předmět, který byl schopen úspěšně dokončit a poté i vyučovat. Byla to obrana proti temné magii. Díky nedostatku studentů i profesorů v tomto oboru, si bez velkých problémů prorazil cestu až do Školy Čar a Kouzel na Březové. Jakožto nový profesor byl přidělen k Malině Vojnové, s kterou bude vyučovat.

I přes to, že je z rodiny profesorů, si na formality nepotrpí, a proto mu říkejte "Kohy". Myslím, že vám nemusím vysvětlovat, jak tato přezdívka vznikla.