Elduria Vindur

Podivné jméno a mnoha lidem nejde úplně přes jazyk, proto mi většina lidí říká prostě Eldu a stejně tak můžete i vy, i když u žáků jsem samozřejmě profesorka Eldu. Což jsem asi lehce zapomněla zmínit. Letos nastupuji jako nová profesorka bylinkářství na Školu čar a kouzel na Březové.

Jelikož mě ještě neznáte, tak vám o sobě něco málo prozradím. Narodila jsem se do staršího rodu českých kouzelníků, ovšem naše kořeny sahají k Islandskému rodu Vindurů. Proto vám mé jméno může připadat poněkud neobvyklé na zdejší poměry. Od mala jsem byla zvídavé dítě, které muselo vylézt na každý strom, kopec a nahlédnout do každé díry nebo jeskyně. Můj otec dělá u bystrozorů ve speciálním oddělení takže o jeho práci moc nevím, ale vždy mě podporoval ve všech mých dobrodružstvích. Matka byla hlavou našeho rodu, jelikož otec přes pracovní povinnosti nestíhal i vést rod. Na rozdíl od otce ji nikdy tolik netáhlo nebezpečí a nakonec se rozhodla pro povolání mudlovské učitelky.

Díky rodičům jsem získala jak mudlovské, tak kouzelnické vzdělaní, ale popravdě mě to vždy táhlo někam dál než zůstat tu. Proto jsem po dostudování zavolala svým vzdáleným příbuzným na Island, kde jsem se věnovala hlavně právě bylinkářství a trošku jsem zabrousila i do magických tvorů. Při jednom pokusu mi lehce zmodraly vlasy, ale nějak se mi nedaří se toho zbavit a zatím vždy maximálně změnily barvu z modré na jinou. No aspoň mě podle nich lehce poznáte.

Letos mi zavolali z Březovské školy, jestli bych nechtěla učit a jelikož jsem to vždy chtěla zkusit, tak jsem neváhala ani minutu a začala balit kufry. Těším se na vás v létě a to ve Vlkanu.