Jeremy Trusher

Jeremy pochází ze smíšené rodiny. Jeho matka byla kouzelnice, zatímco otec byl mudla, který kouzlení neschvaloval. Jeremyho budoucnost tedy byla častým tématem rodinných hádek a kvůli otci musel celých devět let studovat mudlovskou školu pod mudlovským jménem Jirka.

Jednoho dne však otec úplně změnil názor a sám ho přihlásil do školy čar a kouzel na Březové. Nikdo z rodiny nechápal tuto rapidní změnu názoru, i když Jeremy si byl jistý, že v tom mají prsty kouzla. Možná nějaký lektvar nebo snad dokonce kletba Imperius.

Ve škole byl zařazen do koleje Vlkan, kde se po vzoru své kolejní ředitelky stal již v prvním roce jak prefektem, tak i členem PSBú. V posledním roce svého studia předal post prefekta dál a plně se věnoval studiu přeměňování a zvěromagie.

Po dokončení studia se rozhodl procestovat svět, několik měsíců žil na jihu Anglie ve městě Brighton a dokonce se účastnil zkoumání kamenného útvaru Stonehenge, o jehož vlivu na magii napsal studii, kterou však nikdy z neznámého důvodu nezveřejnil.

Nakonec Anglii opustil a vrátil se do školy na Březové, kde se ucházel o místo učitele přeměňování. Ředitelka Aeslin Radostná jej přijala do zkušební doby, spolu s další absolventkou této školy.

Školní rok tedy zahájil coby profesor v zácviku, ovšem na tomto postu nesetrval nijak dlouho. Nějaký černoknežník změnil minulost a tak se z profesora v zácviku Jeremyho stal bystrozor Jay, který byl na školu poslán pod záminkou kontroly kvality výuky. Jeho pravým úkolem bylo zjistit, co se na škole ve skutečnosti odehrává, co se stalo v minulosti a pokud to bude možné, tak vše napravit. Spolu se studenty odcestoval zpět v čase. Zde má vzpomínky mlhavé, zřejmě kvůli další změně v minulosti, nicméně se studenty zvládl vše napravit a co víc, dle ředitelky nikdy nebyl v zácviku, ale byl plnohodnotným profesorem již od začátku školního roku a dokonce i kolejní ředitel Žablat.

Nadešel další školní rok, který byl pro Jeremyho velmi náročný. Neunesl smrt jeho kamarádky Malliky a proto se studenty vyhledal onoho černokněžníka, který v minulém roce nadělal takové problémy. Představil se jako Vrána a přislíbil jim pomoc. Na jeho pokyny pak se studenty musel probudit v jeho nejlepším příteli Baldym jeho zlé alter ego a to samé u Táleta a Veraxe. Pak se účastnil rituálu nekromancie, který taky nevyvedl dobře a ředitelka školy ho málem vyhodila. Nakonec vše dopadlo, ale jak bylo řečeno výše. Byl to opravdu náročný rok.

Odcestoval zpět do Anglie. Nikdo neví, proč tam byl, co tam dělal a ani proč původně Anglii opustil.

Vrátil se zpět do České republiky až na začátek nového školního roku a opět se připojil k profesorskému sboru. V letošním roce mu, k jeho překvapení, bylo přislíbeno vyučování metamorfózy a zvěromagie. Přeci jen po loňských událostech nečekal, že k němu bude ředitelka tak vstřícná. Dalším překvapením pro něj, byla inspekce z ministerstva a to od jeho bývalého spolužáka Adama, pravým jménem Dima Dimitara Dymase.

Inspekcí prošel v pořádku, jako jednoho z mála jej Dim nevyhodil z profesorského sboru. A to i přes to, že jej při hodině zvěromagie napadl ve své psí proměně. Inspektor to nejspíše bral jako ukázku užitečnosti této magické znalosti. Také se zúčastnil pasti na polapení Vrány, byť jen z povzdálí, protože mu to nepřišlo jako dobrý nápad. Nakonec celá past byla propadák. Ředitelka bez magie, škola bez ochrany, ale zároveň inspekce vyšla na výbornou. Že by zase Vrána kouzlila?

Po konci školního roku nezůstal na škole spolu s dalšími profesory, neúčastnil se pokusů o znovuvytvoření ochrany školy a ani se nepokoušel navrátit slečně paní ředitelce Aeslin její magii.
Opět se vytratil.