Morigold MMko Clőss

Kvůli vysokému stupni zabezpečení jsme od Ministerstva kouzel získali pouze tyto informace:

Pochází z klanu čarodějů používající velmistrovskou runovou magii a je jejich jediný žijící člen. Jeho věk, 425 let, je odhad z roku 2000. Hovoří plynule dračím a hadím jazykem.

V roce 1884 se zúčastnil řady misí za účelem zneškodnění Řádu Hada Královského, za což byl oceněn řádem Fénixe. Pracoval na Odboru Záhad, nyní je bystrozor a expert na zakázaná kouzla a nestabilní jedové lektvary.

Po ukradnutí jeho identity byl přidělen jako profesor na Školu Čar a Kouzel na Březové. Ministerstvo již naznalo, že škole nehrozí žádné nebezpečí a profesora Clöse odvolalo na jiné, nám neznámé místo. Proto bohužel naše řady již tento rok jakožto profesor nerozšíří. Ale kdo ví, třeba se k nám opět vrátí.