Metamorfóza

Metamorfóza se řadí na škole čar a kouzel na Březové mezi povinné vyučovací předměty.

V hodinách dávám důraz na praktické cvičení, nicméně i teoretická část nás nemine a v ní si probereme především historii přeměňování, jeho původ, nejslavnější zvěromágy či základní pravidla metamorfózy.

V praktických cvičeních se zaměříme na nejtěžší disciplínu celého předmětu a to je zvěromagie. Základním stavebním kamenem této kouzelnické dovednosti je schopnost vcítit se do zvířete, ve které se chceme proměnit, využití veškerých jeho schopností a uvědomění si jeho slabin.

Jako příklad zde mohu uvést svou proměnu ve psa, kdy se mi mnohonásobně zlepší čich a rychlost, narostou mi drápy a zesílí zuby. Mezi negativa mé přeměny spadá zhoršení zraku, lehká změna osobnosti a velká slabost pro pískací hračky.

Některým studentům, na základě mého doporučení, může být ministerstvem zpřístupněn mimoškolní kurz, po jehož absolvování budete moci provést svou první plnohodnotnou přeměnu ve zvíře.

Doufám, že se na mé hodiny těšíte stejně, jako já na vás.

profesor Jeremy Trusher