Hawel

Hawel dlouhá léta nevěděl o tom, že by měl nějaký magický potenciál. Nikdy nepoznal své rodiče, žil u adoptivních mudlovských rodičů, kteří o magii neměli ani tušení, a proto se k ní nedostal ani on.

Základní školu dokončil bez nějakých potíží. Avšak na střední škole mu však začalo peklo, když občas omylem někoho zapálil nebo ovládl, aniž by o tom věděl. Tak se začal projevovat jeho magický potenciál.

Když ho ze školy ho vyhodili, byl nucen žít v jednom nejmenovaném squatu, kde to bylo těžké, ale poznal skvělé lidi a hudbu. Zde ho také objevil profesor Lurtz a začal ho učit magii a předávat mu své znalosti.

Postupně sdíleli i ředitelství koleje Žablat. Po odchodu profesora Lurtze byl ředitelem této koleje právě profesor Hawel.

Za svého krátkého života toho již hodně prožil, což se podepsalo na jeho zjevu, který se někomu může zdát šílený nebo dokonce nebezpečný. Opak je však pravdou.