Razas Ranx

Razas nestudoval na žádné škole, v osmi letech náhodou přišel na to, že má schopnost měnit se ve psa. Po dalších pěti letech zvládl i proměnu v kočkodana, tato abnormalita se podepsala i na jeho hůlce, kterou obdržel.

V 19 letech navštívil vísku, kde Razas žil skřítek Mário, který vycítil potenciál ukrytý v Razasovi. a přijal ho (za souhlasu Karolix Bystronohé) jako člena pedagogického sboru.

Na škole začal učit coby profesor metamorfózy a hlavologie, v této funkci setrval po dva roky. Poté mu na rok byla zabavena hůlka z důvodu falešného obvinění za vyvraždění jedné vesnice. Rok byl tento incident vyšetřován, a nakonec se za výrazné pomoci obžalovaného Razase podařilo najít viníka, který trpěl vlkodlačí chorobou. Také se u něj nalezlo několik věcí, které patřily Ranxovi a s nimiž se viník pokoušel zmást vyšetřovatele.

Díky schopnostem, které prokázal při řešení případu, si ho všiml Bystrozorský Úřad a zverboval ho do svých řad. Zde funguje jako jeden z nejlepších kožoměnců, které má úřad k dispozici.

Ve škole Čar a Kouzel na Březové má za úkol především ochranu školy a studentů před černým bratrstvem a dalšími případnými hrozbami.

I on byl však ministerstvem letos ze závažných důvodů ze školy odvolán. Slíbil však, že ochrana školy se tím neoslabí, protože sám cvičil nové profesory v bojové magii a je si jist, že školu zvládnou ochránit na výbornou.