Mallika Arrici

Mallika je z velmi starého kouzelnického rodu Arriciejských v Itálii. Když byla ještě batole, její otec zahynul, když ji chránil před zakletými vlky. Mallika sice přežila, ale byla ošklivě pokousaná. Ale získala tím neuvěřitelné schopnosti. Nejen, že dokáže mluvit s vlky, může je i ovládat a částečně se proměnit, ale jen v nejnebezpečnějších situacích.

Byla vzorné dítě, pečlivě se učila všechny formule a uměla uvařit snad jakýkoliv lektvar a nikde se neptala na otce, protože ji to matka zakázala. Ale čím byla starší, tím víc se toužila dozvědět pravdu o otci, a co se tu noc stalo. Věděla, že to mělo, co dočinění s vlky, a tak je začala zkoumat. Nejdřív o nich jen četla v knihách, pak je začala vyhledávat v jejich přirozeném prostředí, a dokonce strávila i dlouhé hodiny jejich pozorováním. Nakonec se s jednou smečkou spřátelila a po čase ji přijali jako by byla jednou z nich.

S matkou se kvůli tomu často hádala, a proto vyhledala svého bratrance Silvira, aby jí pomohl. Souhlasil. Jel s Malli do Itálie a snažil se vše urovnat, proto jí řekl, ať jde za vlky a on si promluví s matkou. Poslechla a odešla do lesa.

Poslední, co si pamatuje, byla hrozná bolest a pak už se probudila v tmavé místnosti. Nevěděla, co se děje, ale myslela si, že s tím má, co dočinění její matka. Byla zavřena několik dní, než přišel Silvir a jeho přátelé ze Školy čar a kouzel. Ti Malliku zachránili a odvezli ji s sebou na Březovou. Zde byla zařazena do koleje Žablata a docházela na běžnou výuku, stala se prefektem své koleje, a dokonce i členkou P.S.B.Ú.

Po absolvování školy se jí, díky zkušenostem s vlky, povedlo s tamější smečkou uzavřít dohodu o ochraně školy.