Verax

Verax se zrodil se přímo z magie, což ho činí neuvěřitelně mocným kouzelníkem. Vychovala ho tetička, která za podivných okolností zemřela, když mu bylo 8 let. Od té doby se potloukal po světě sám a živil se hraním na kytaru.

O svých schopnostech vůbec nevěděl do té doby, než nešťastnou náhodou zapálil naštvaného spoluobčana, který jej verbálně urážel. Všimlo si toho Ministerstvo Kouzel, zaměřilo se na něj a roky ho pozorovali. Věděli, že taková pomoc by se jim hodila, a tak mu dali ultimátum: buď se stane zaměstnancem ministerstva, nebo bude vězněn za vraždu onoho zmíněného kolemjdoucího.

Vybral si první možnost, proto ho také ministerstvo poslalo do Školy Čar a Kouzel na Březové, kde si měl doplnit základní magické vzdělání. Zde exceloval jako student a dále setrvává jako primus vlkanské koleje a profesor v zácviku.

Mezi jeho hlavní schopnosti patří ovládání černé magie, tuto svou vrozenou schopnost však nepoužívá, protože ví, že by tím ohrozil veliké množství lidí. Jeho specifikem je schopnost manipulace s ohněm.

Trpěl záchvaty vzteku, a když se utrhl ze řetězu, byl z něj běsnící tvor, který se jen těžce zastavoval. Za pomoci profesora MMka a jeho lektvarů se naštěstí podařilo tyto záchvaty omezit a časem úplně vymizely.