Silvir

Profesor Silvir učil na škole ze začátků pod mudlovským jménem Dan či Daniel. Bylo to z bezpečnostních důvdů, jelikož jeho pravé jméno je známo po celém světě, kde si udělal jak spoustu přátel, tak i nepřátel.

Vystudoval březovskou školu čar a kouzel a hned po dokončení, se vydal do světa, aby zkoumal runy, magické pasti a šifry. Zkoumal mudlovské znalosti kouzel, hlavně v historii, dále vikingské runy a herbologii. Kromě magických oborů se také soustředil na mudly samotné. Věří, že jednoho dne budou žít kouzelníci mezi lidmi bez nutnosti skrývat své schopnosti. Žil mezi nimi tak dlouho, že si zvykl oblíkat se jako jeden z nich.

Je to mistr runových kouzel a po dlouhém jednání s ředitelkou školy Aeslin Radostnou se rozhodl zůstat na škole, chránit ji pomocí své magie a samozřejmě předat své znalosti studentům školy.